06.10.2020

 

     Всесвітній день захисту тварин – це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

     Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дату свята, 4 жовтня, вибрано не випадково. Цього дня у 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.

     У багатьох країнах вважається, що домашні тварини – це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо.

     В той же час, тварини, як і раніше, страждають від людської жорстокості. Орга-нізації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на захист тварин. В останні роки заходи, присвячені цьому дню, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

     Не залишаються осторонь педагоги та учні школи . Щороку в жовтні проводиться низка заходів, приурочених до Всесвітнього дня захисту тварин: масово-виховні заходи, фотоконкурс «Мій домашній улюбленець», конкурс плакатів тощо.